Průběh montáže

Před započetím  LPG přestavby  mechanik prohlédne vaše vozidlo se zaměřením na stav palivové a zapalovací soustavy.Vybereme nejvhodnější zařízení LPG.V přítomnosti zákazníka si ujasníme montáž dalších zařízení, např. umístění přepínače, typ a velikost nádrže a místo plnícího hrdla.

Protože motorové vozidlo je dnes důležitou součástí života každého motoristy, jedním z důležitých kritérií při zachování kvality, je i čas vyřazení z provozu po dobu přestavby LPG.

 

V motorové části se musí nejdříve namontovat sací hadičky tak, aby se mohli navrtat na vhodná místa otvory pro vstřikovací trysky. (1).

LPG

Vstřikovače plynu LPG (2), přes otvory (1) dopraví plyn hadičkou do válců.

LPG

V dalším kroku následuje instalace odpařovače a reduktoru tlaku (Reduktor 4) a bezpečnostního ventilu plynu LPG.

LPG

Instalujeme měděný a gumový trubkový systém s bezpečným ukotvením. Reduktor zapojíme do chladicího systému motoru.

LPG

Po montáži trubkových rozvodů následuje instalace elektrických zařízení.

LPG

Připevníme LPG řídící jednotku (ECU 5), přepínač provozu benzín-plyn (6), položíme kabelové rozvody s velkým důrazem na správné propájení spojů a provedení izolace.

LPG

V zadní části vozu, mezitím probíhá instalace LPG nádrže (7) a multiventilu (8)

LPG

 

... a plnícího hrdla (9)

LPG

Měděná dopravní trubka (10) od nádrže LPG do přední motorové části (včetně obslužných kabelů měření hladiny plynu) se instaluje na podvozku vedle brzdových trubek a jsou přichyceny kovovými příchytkami.(11)

Dalším krokem je tankování plynu. Kontrolujeme všechny spoje od nádrže počínaje až ke vstřikovačům LPG.

Pomoci počítače nastavíme základní parametry motoru a provedeme automatickou kalibraci. Následně parametry upravíme na silnici v dynamickém režimu.

 

Více zde: https://www.aaa-lpg.cz/montaz-lpg/jak-probiha-montaz-lpg/